• Erasmus+  Babiogórsky Park Narodówy Zawoja, Poľsko

• Študenti 3.C triedy v dňoch od 5. 10 do 25. 10. 2015 absolvovali trojtýždňovú zahraničnú stáž v rámci mobilitného programu ERASMUS PLUS s cieľom nadobúdnúť nové kompetencie a zručností formou duálneho vzdelávania a prípravy v krajinách EÚ.

Miesto stáže: Babiogórsky Park Narodówy Zawoja, Poľsko

Zoznam študentov 3.C triedy:
          1. Matej Glejtek
          2. Matej Kocúr
          3. Lukáš Nečeda
          4. Filip Rončák
          5. Lukáš Smolka
          6. Marek Vojtaššák

Stáž, ktorá trvala tri týždne v Národnom parku Babia Hora v Poľskom meste Zawoja bola zameraná na spoznávanie Poľskej kultúry, návštevou rôznych múzeí, zámkov a obcí a samozrejme aj odbornej činnosti a prácach v prekrásnom prírodnom prostredí národného parku. Naši žiaci pracovali pod odborným dohľadom skúsených pracovníkov národného parku, pomáhali sprístupňovať lokality určené pre turistické využitie, opravovali a stavali informačné tabule, opravovali a vykonávali údržbu existujúcej cestnej siete a to všetko s prihliadaním na ochranu národného parku. Počas voľna žiaci navštívili mnoho zaujímavých miest akým je Krakow, Wielička, Nedzica, Zakopane, Jablonka, Skanzem v Zubrici a Tatranské múzeum v Zakopanom. Každé z týchto miest dýcha poľskou kultúrov a históriou a to tiež určitou časťou prispelo k slneniu cieľa tohto projektu. Táto stáž bola pre našich žiakov veľkým prínosom nielen v odbornej činnosti, ale aj v zdokonalení jazykových znalostí a kultúry susedného štátu Poľsko.